Internetowa hurtownia odzieży kontra stacjonarna

  Era sprzedaży online

  Era cyfrowa wpłynęła na wszystkie aspekty naszego życia, a moda nie jest tu wyjątkiem. W związku z nieustannie rosnącą popularnością sektora e-commerce, także niejedna hurtownia odzieży damskiej otworzyła się na sprzedaż online. O krok dalej jest natomiast typowo internetowa hurtownia odzieży, która nie ma swojego punktu stacjonarnego. Całą sprzedaż realizuje w przestrzeni wirtualnej.

  Dostępność oferty, to główna cecha odróżniająca od siebie hurtownię internetową i stacjonarną. Internetowa hurtownia odzieży nie ma ograniczeń odnośnie godzin pracy – jej oferta jest widoczna przez całą dobę. Przez to przedsiębiorcy uzyskują możliwość wygodnego przeglądania asortymentu i składania zamówień w dogodnym dla siebie czasie. Nie ograniczają ich godziny pracy hurtowni stacjonarnej, nie ma także znaczenia lokalizacja hurtowni. Odzież damska xxl jest dostarczana za pośrednictwem firm kurierskich.

  Nowoczesna internetowa hurtownia odzieży

  Internetowe hurtownie oferują szereg narzędzi cyfrowych, które pomagają w zarządzaniu zamówieniami. Dzięki technologii detalista może śledzić stan swojego zamówienia w czasie rzeczywistym. Także zarządzanie fakturami i płatnościami z poziomu panelu obsługi klienta nie stanowi żadnego problemu. System daje możliwość, aby ponownie zamówić sukienki damskie xxl czy dresy welurowe, które zostały wyprzedane w sklepie. Takie narzędzia sprawiają, że proces zakupowy jest maksymalnie uproszczony.

  Nie da się też ukryć, że internetowe hurtownie odzieży często oferują szerszy wybór produktów. Przestrzeń magazynowa jest kosztowna, ale jeszcze więcej kosztuje utrzymanie salonu sprzedaży. Klasyczna hurtownia sukienek musi posiadać dość miejsca, aby odpowiednio wyeksponować swój towar. Jej internetowa odpowiedniczka nie ma tego problemu, bowiem sprzedaż opiera się o zdjęcia zamieszczone w internecie.

  Łatwy rozwój i elastyczność

  Możliwość personalizacji oferty dla konkretnego klienta, to bardzo przydatna opcja. Korzystają z niej chętnie internetowe biznesy. Spersonalizowana oferta jest skuteczniejsza i lepiej odbierana przez stałego klienta. Dobrze wykonana personalizacja pozwala na oszczędność czasu, system bowiem trafnie przewiduje, co może zainteresować odbiorcę. W ten sposób oszczędza jego czas na poszukiwania towaru oraz podnosi poziom zadowolenia z obsługi. Dzięki skomplikowanym algorytmom hurtownie internetowe mogą także przewidywać, które trendy będą popularne w przyszłości. W ten sposób oferują najlepsze sukienki xxxl bądź dresy.

  W każdej działalności gospodarczej duże znaczenie ma skalowalność biznesu. Ta cecha dotyczy wszystkich przedsiębiorstw, nie tylko w branży odzieżowej. Dla hurtowni internetowej ekspansja na nowe rynki jest łatwiejsza, w stosunku do punktów stacjonarnych. Nie wymaga bowiem dużych inwestycji w nowe nieruchomości, które będą bazą działalności. W branży e-commerce wystarczy przetłumaczenie strony internetowej na nowy język i dostosowanie logistyki. Oczywiście konieczne są też osoby do obsługi, które znają dany język. Niemniej jednak jest to mniejsza ekipa niż do obsługi stacjonarnej. Jest to duże uproszczenie, ale obrazuje w pewnym stopniu bariery z którymi musi radzić sobie hurtownia stacjonarna.